10. Sınıf Eğitimi

Ankara başta olmak üzere ülkemizin bütün şehirlerinde pek çok özel okul ve dershane bulunuyor. Bu okulların önemli bir çoğunluğu eğitimde devrimci ve radikal hamleler yapmaktan uzaktır. Var olan sistemin pekiştirildiği, sorumluluk duygusundan uzak bu tip eğitim kurumları, öğrencilere ezberci bir eğitimde başka bir anlayış dayatmamaktadır. Ankara’nın açık ara farkla en özel eğitim kurumu olan Ortadoğu Fen Koleji pek çok açıdan parmakla gösteriliyor. Öğrenciyi derslere motive etmek adına bütün çağdaş teknikleri devreye sokan ve öğrenciyle sene boyunca bire bir ilgilenmeyi kendine ilke edinmiş bir kurum olan Ortadoğu Fen Koleji, özgün eğitim modeliyle öncü olmayı 10 yıldır başarmaktadır. Ortaokul ve lise düzeyinde eğitimler veren kolej, aynı zamanda çocukların kişisel gelişimlerini de oldukça önemseyen, bu konulara da ciddi düzeyde kafa yoran bir kurum. Büyük sınavlarda her sene derece yapan öğrencileri bünyesinden  çıkaran kolej, bu başarısını motivasyon tekniklerine ve kendine has disiplinine borçlu. Ortadoğu Fen Koleji’nin en önemli sınıflarından bir tanesi de 10. Sınıf eğitimi olarak adlandırılabilir.

10.sınıf eğitimi bünyesinde okuldaki derslere paralel bir eğitim verilir ve bu temel olarak dersleri pekiştirme, eksikleri kapatma amacı güder. Öğrenciler buradaki eğitimle hem girecekleri sınavlara daha öz güvenli hazırlanırlar, hem de ders notlarını ciddi düzeyde yükseltebilmektedirler. Bu sınıfta lisenin birinci ayağı olan 9. Sınıf geride kalmış, yeni alanların tercih edildiği önemli bir döneme girilmektedir. Öğrenciler liseye dair temel eğitimi geride bırakmışlardır ve artık psikolojik olarak kendilerini sınav sistemine daha adapte hissetmeye başlamışlardır.

10.sınıf eğitimi ile beraber her öğrencinin diledikleri zaman faydalanacakları etütler artmaya başlar. Ayrıca öğrenciler koç sistemiyle daha yakından takip edilir ve sene boyunca gösterdiği başarı grafiği analiz edilir. Bu bilgiler hem öğrenciyle hem de anne babalarla güncel olarak paylaşılır. Yavaş yavaş yaklaşan sınav kaygılarını ortadan kaldırmak ve öğrencileri stresle değil keyifli bir şekilde sınava hazırlamak bu programın bir diğer amacıdır. Gerek verimli çalışma teknikleri gerekse de motivasyon ve disiplin teknikleri, öğrencilere ciddi düzeyde fayda sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Eğitimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by