11. Sınıf Eğitimi

Ortadoğu Fen Koleji ortaokul ve lise düzeyindeki her sınıf için özel ve ayrı bir program açıklar. Her sene, henüz yaz aylarından başlayan bu uzun maraton, bahar döneminde öğrencilerin zaferleriyle nihayete erer. Gerek nitelikli eğitimci kadrosu gerekse de idari kadrosuyla deyi yerindeyse kendini öğrencileri için adayan bir kurum olan Ortadoğu Fen Koleji, öğrencileri sadece teorik olarak değil, psikolojik olarak da sınavlara hazırlar. Ezberci bir eğitim anlayışına sahip olmayan kolej, Ankara’nın en iyi eğitim kurumlarının başını çekiyor. Ortadoğu Fen Koleji lise düzeyindeki öğrencilere özel bir mesai harcıyor. Çünkü geleceklerini kura noktasında kendilerini yoğun bir baskı altında hisseden gençlerin üzerinden o baskıyı alıp, yerine çok daha sağlıklı bir motivasyon yöntemi sunmak oldukça önemli.

Kolej bünyesinde 11. Sınıf eğitimi alan öğrenciler, 1 sene sonra girecekleri büyük sınav öncesi son hazırlıklarını yapmaya başlar. Öğrencilerin önemli bir çoğunluğu iyi bir gelecek için bu dönemlerin hayati bir öneme sahip olduğu gerçeğinin farkındadır. 11. sınıf eğitimi disiplinli bir çalışma programını zorunlu kılar. Bu yaştaki çocuklarda odaklana ve istikrar problemi oluşabiliyor ve ne yazık ki sınav zamanı gelip çattığında istenilen sonuçlar elde edilemiyor. Bu anlamda Ortadoğu Fen Koleji öğrencilere sunduğu koçluk sistemiyle motivasyonu sene boyunca diri tutmaya çalışıyor.

10.Sınıfı tamamlayan öğrenciler 11. Sınıf eğitimi öncesindeki yaz tatilinde gerekli eğitim programına başlamaktadır. Bu süreçte geçmiş senelerden gelen tüm eksikler analiz edilir ve bunları kapatmaya yönelik bir strateji geliştirilir. Bu eğitim, matematik, kimya ve fizik derslerinin ağırlıkta olduğu bir program içerir. Öğrenciler eğitimleri boyunca geri kaldıkları her noktayı sıcağı sıcağına nitelikli eğitimcilere sorma ayrıcalığına sahiptir. 11. Sınıf öğrencileri için bir de kış programı söz konusudur. Eylül ayının ilk haftasında başlayan bu program okula kıyasla konuları 3 hafta önceden işler. Öğrenci burada edindiği bilgileri okulda sağla şekilde pekiştirme şansına sahip olmaktadır. Gerek 11. Sınıfların eğitim programlarına dair gerekse de diğer düzeydeki sınıflar için akla gelebilecek her türlü soru için Ortadoğu Fen Koleji’ni dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 10. Sınıf Eğitimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by