12. Sınıf Eğitimi

10-sinif-egitim

Her öğrenci için geleceğe ve hayallere uzanan yol lise sonrası gireceği o büyük sınavdan geçiyor. Yüzbinlerce insanın girdiği üniversite sınavından başarılı olmak adına elbette lise eğitiminin önemi çok büyük. 4 yıl boyunca devam eden lise eğitiminin her halkası hiç kuşkusuz kendi içinde önemlidir; fakat lise son sınıfa gelen öğrenciler artık deyim yerindeyse sınav için geri sayıma başlamaktadır. Bu dönemde alınan eğitim, sınava doğrudan etki eder. 12. Sınıf eğitimi görüp de dershaneye gitmeyen ya da özel ders almayan öğrenci sayısı yok denecek kadar azdır. Burada önemli olan bu nokta, en doğru tercihi yapmak ve ideal eğitim kurumlarını bulabilmek.

Ankara’da yer alan öğrenciler bu konuda oldukça şanslı çünkü Türkiye’nin en özgün eğitim modelini uygulayan Ortadoğu Fen Koleji bu şehirde hizmet veriyor. Ortadoğu Fen Koleji olarak çocukları sınav maratonuna hazırlamaktan ziyade onları bütünüyle hayata hazırlamayı hedefleyen, eğitim kavramına geniş bir perspektiften bakmayı beceren, çağdaş teknikleri uygulamaktan çekinmeyen bir kurum olmayı başardık. Bunu yaparken de hem motivasyon hem de disiplin konusunda oldukça özgün yönelimlerle geliştirdik. 12. Sınıf eğitimi alan öğrenciler,   sınav zamanı yaklaştıkça büyük bir kaygı yaşamaya başlar. Onları bu süreçte sadece derslerle değil psikolojik olarak da desteklemek çok önemlidir. Öğrencilerin derslere ilgi göstermesi kadar sosyal yaşamda da keyifli vakit geçirmesi önemlidir.

12.Sınıf eğitimi kapsamında hafta boyunca sınırsız etüt olanağımız söz konusudur. Tekrarların, deneme sınavlarının ve testlerin en yoğun şekilde gerçekleştiği bu programda, haftada 28 ders saati bulunmaktadır. Özel ders programları ve etütleri de buna eklediğimizde öğrencileri çok kapsamlı ve yoğun bir eğitimin başladığını söyleyebiliriz. Öğrencilerin düzeyleri hafta hafta takip edilir ve eksikler konusunda hızlı çözümler üretilir. Öğrenciler mezun olmalarına yakın olumsuz bir ruh haline girebilirler. Bu durum daha çok boşluk duygusu, başarısızlık korkusu, gelecek kaygısı gibi etkenlerden ileri gelir. Bu noktada 12. Sınıf öğrencilerine aynı zamanda daha yoğun bir rehberlik hizmeti verilir. Ortadoğu Fen Koleji olarak bu tip problemleri koçluk sistemimizle rahatlıkla çözebiliyoruz.

Bir önceki yazımız olan 11. Sınıf Eğitimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by