9. Sınıf Eğitimi

Lise yaşamının ilk halkası olan 9. sınıf, pek çok açıdan oldukça kritik bir dönemeçtir. Geleceğe dair oldukça önemli bir kapının açıldığı lise maratonunun ilk ayağında, dersler son derece yoğundur. Öğrencilerin karakteristik gelişimleri ortalama bu yaşlarda olgunlaşmaya başlar ve dolayısıyla temel eğilimler netleşmeye başlar. Bölüm seçimleri öncesinde herkesin ortak ve dengeli bir şekilde aldığı dersler neticesinde öğrenci alan konusunda bir karar verir. Öğrencilerin çoğu 9. Sınıf eğitimi ile karşılaştığında ciddi düzeyde zorlanır. Lise çağı, gerek ders bakımından gerekse de kişiliğin kendini bulması bakımından hayati derecede önemlidir.

Öğrenci lise ile beraber sınavların ciddiyetini kavramaya başlar ve ders çalışma disiplinini tümüyle değiştirir. O güne kadar hiç görmediği derslerle ilk kez 9. Sınıf eğitimi ile beraber tanışır. Bütün öğrenciler için oldukça kritik olan sınavlar lise yaşamının sonunda gerçekleşir. Bu nedenle doğru mesleklere ulaşmak ve donanımlı bir birey olabilmek adına bu eğitimin temelden sağlam bir şekilde alınması gerekir. Dolayısıyla öğrencilerin en çok odaklanmaları gereken sınıf, 9. sınıftır. 9. sınıfta öğrencileri hem sayısal hem de söze alanında çok ağır dersler beklemektedir. Dışarıdan ek br destek olmadan öğrencilerin bu ağır yükle baş edebilmesi çok zordur.

Üniversite sınavlarını kazanmak belli bir disiplin ve istikrarla mümkündür. Bu iki alışkanlığı edinebileceğimiz yer 9. sınıftır. Ortadoğu Fen Koleji 9. Sınıf eğitimi ile öğrencileri büyük sınava seneler öncesinden hazırlamaktadır. Bu program genellikle yaz döneminde aktiftir. 3 ay süren yaz tatili programı ile beraber öğrenciler gerekli eğitimleri alır.   Oldukça hızlı bir ilerlemenin kaydedildiği bu programda çocukların daha çok eksik olduğu konular üzerinde durulur. Doğrudan hedefe odaklı, ekonomik ve hızlı bir eğitim programı sunmaktadır. Bu hızlandırılmış programla birlikte çocuğun okulunda gördüğü derslere dair bir ön deneyimi olmaktadır.  Dersleri Ortadoğu Fen Koleji farkıyla önceden gören öğrenciler, diğer öğrencilere göre eğitim yaşamlarına bir adım önde başlamaktadır. Ankara’da bulunan Ortadoğu Fen Koleji, özgün eğitim sistemiyle, çocukların derslerden keyif almasını amaçlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Özel Lise YKS Hazırlık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by