Ankara En İyi Özel Liseler

Ankara En İyi Özel Liseler

Ankara En İyi Özel Liseler

Ortadoğu Fen Lisesi, 9 yıl önce kurulmuş ve modern eğitimin kapılarını aralamıştır. Sahip olduğu kaliteli eğitim anlayışı, hedeflerine ulaşmasında ve Ankara en iyi özel liseler arasına girmesinde yardımcı olmuştur. Ortadoğu Fen Lisesi, profesyonel çalışma yöntemleri ve kendi alanında uzmanlaşmış ekibi ile öğrencilerine üst düzey bir eğitim imkanı sunmaktadır. Koçluk konseptli eğitim yöntemlerini benimsemiş, bu yöntemleri ile öğrencilerin geleceğini şekillendirmeyi tercih etmiştir.

Ortadoğu Fen Lisesi, öğrencilerin bulunduğu zorlu sınav yıllarında aileler ile temasa geçerek öğrencilerin yolunu ve yöntemini belirleme konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Çalışmalarında genellikle bilimi ve mükemmelliyetçiliği önemsemekte olan kurum, kalıplaşmış ve ezbere dayanan eğitim anlayışını tamamiyle reddetmektedir. Bunun yerine modern, keyifli ve başarıya odaklanan bir eğitim anlayışını benimsemiştir.

Kurum, merkezi Ankara’da Kızılay ilçesinde olmakla birlikte Ankara’nın diğer ilçelerinde de çeşitli şubelere sahiptir. Öğrencileri üniversite sınavına hazırlarken aynı zamanda 9 – 12. sınıflar ara sınıf programı, lise sınavlarına hazırlık programları, mezun öğrenci programları ve pek çok farklı seviyeye hitap eden programları sunmaktadır.

Ortadoğu Fen Koleji’nin Bünyesinde Yer Alan Okullar Nelerdir?

Ortadoğu Fen Koleji, Ankara en iyi özel liseler arasında yer almakta olup Ankara Kızılay’da büyük bir kampüse sahiptir. İki adet binadan oluşan bu kampüs içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, temel lise ve anadolu lisesi bulundurmaktadır. Böylece 5 ana birimde de hizmet verebilmektedir. Buna ek olarak, kampüsün laboratuvar, müzik sınıfı, etüt salonu, oyun alanı ve bilişim sınıfı gibi imkanları da bulunmaktadır.

Her ana birime aynı özen ve titizlikle yaklaşan kurum, öğrencilerinin başarısı için çalışmaktadır. Anaokulu ile başlayan ve üniversite yıllarına kadar devam eden modern eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin çok yönlü, donanımlı ve sosyal kişiler olmasını amaçlamaktadır.

Ortadoğu Fen Koleji Kampüs Hayatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Ortadoğu Fen Koleji, sahip olduğu kampüs hayatı ile dikkatleri üzerine çekmiş ve Ankara en iyi özel liseler arasında yer almayı başarmıştır. Kampüs tamamen öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamaktadır. VIP eğitim anlayışı, gerçekleştirilen çeşitli aktiviteler, İngilizce – Almanca – Fransızca yabancı dil eğitimi seçenekleri, müzik ve enstrüman atölyeleri, bilişim atölyeleri ve kafeteryaları ile ideal kampüs ortamı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yaz Kampı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by