Ankara Özel Lise Başarı Sıralaması

Ankara Özel Lise Başarı Sıralaması

Ankara Özel Lise Başarı Sıralaması

Hemen her alanda aldığı gibi eğitim yaşamında da son derece ciddi bir rekabet söz konusu. Ama bunun yanında şu da bir gerçek ki eğitim insanların tüm yaşamı boyunca son derece etkili ve önemli olan bir durum. İyi bir eğitimin insana kazandırdığı çok sayıda şey var. İşte bu yüzden de her aile doğal olarak çocuklarının en iyi eğitimi almasını istiyorlar.

Eğitim alanında ülkemizde yer alan özel liseler de mevcut ve Ankara özel lise başarı sıralaması çocuklarını özel okula göndermek isteyen aileler için merak konusu oluyor.

ÖSYM Verilerine Göre En Başarılı Okullar

Ankara özel lise başarı sıralaması 2018 yılı verileri aşağıda verildiği biçimde ÖSYM tarafından açıklanmıştır. Kurum tarafından yapılan açıklamalar göstermektedir ki Ankara’da ülkemiz çapında çok ciddi başarılara imza atan okullar vardır ve neredeyse mezun olanların tamamının sınavlara girdiği görülmektedir. Bu okullar içinde en dikkat çeken okul ise kurulalı sadece 9 yıl olmasına rağmen büyük başarılara imza atan Özel ODTÜ’lüler Ortadoğu Fen Lisesidir.

Neden Özel ODTÜ’lüler Ortadoğu Fen Lisesi?

Ankara özel lise başarı sıralaması görüldüğü gibi özel okulların durumunu net bir biçimde ortaya koyarken 2009 yılından beri eğitim yaşamı içinde olan Fen Lisesi, özel kurslar, koçluk sistemi çok farklı programları olan Özel ODTÜLÜLER Ortadoğu Fen Lisesi tüm bu okullar içinde son derece özel bir yere sahiptir. Alanında ilklere imza atan çağdaş bir yapılanması olan bir okuldur. Kurulduğu günden bugüne hızla ilerleme kaydeden bir okuldur.

Ücret olarak piyasa değerlerine oldukça uygun olan okulda burslu olarak okumak olanağı da mevcuttur. Burada yılda bir kere yapılan bursluluk sınavını okulun tüm ara sınıfları için uygulanmaktadır ve başarılı olan öğrencilere başarısı oranında indirim ya da tamamen ücretsiz olarak okumasına olanak verilmektedir. Bu da gerçekten zeki, başarılı öğrenciler için gelecekte daha iyi noktalara gelebilmesi için son derece önemli bir fırsattır.

Bu çok özel okulda gerek okul olanakları son derece yüksektir gerek ise alanında tam donanımlı öğretmen ve eğitim bilimcilerle çağdaş, laik Atatürk ilkelerine bağlı eğitimler verilmektedir ki bu da okulun başarı sıralamasını artırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 12. Sınıf Eğitimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by