Ankara Özel Lise Bursluluk Sınavları

Ankara Özel Lise Bursluluk Sınavları

Ankara Bursluluk Sınavı

Her yaz, üniversite sınav sonuçları geldiğinde, istisnasız şekilde en başarılı olan öğrencilerin bir özel lise, kolej ya da kurs bünyesinde eğitim aldığına şahitlik ediyoruz. Günümüzdeki sınav sisteminde bu tip özel eğitim kurumlarından destek almadan başarı sağlamak neredeyse mucize. Genel lise eğitimleri bu anlamda ne yazık ki yeterli farkı yaratamamaktadır. Doğal olarak gerek ebeveynler gerekse de öğrenciler, bu ayrıcalıktan faydalanmak adına kendi şehirlerinde yer alan özel eğitim kurumlarını araştırma yoluna gidiyor. Fakat bu noktada ne yazık ki özel eğitim kurumlarının pek çoğu, ailelerin bütçelerini zorluyor. Özellikle dar gelirli aileler için özel okul, ne yazık ki bir lüks olarak kalıyor. Müthiş başarılı olan; ancak ailesinin ekonomik durumu uygun olmayan öğrenciler için Ankara özel okul bursluluk sınavları deyim yerindeyse müthiş bir fırsat sunuyor.

Bursluluk Sınavları Ne İşe Yarar?

Son dönemde eğitim sistemimizde ciddi değişiklikler gerçekleşti ve bununla birlikte özel okulların sayısında artış oluştu. Ankara da başkent olması itibariyle doğal olarak yüzbinlerce lise öğrencisine ev sahipliği yapıyor. Öğrencilerin üniversite sınavlarına iyi bir şekilde hazırlanması adına Ortadoğu Fen Koleji, bursluluk sınavları düzenliyor. Bursluluk sınavları, resmi olarak pek çok özel okulda gerçekleşen bir sınavdır. Bu sınavlarla beraber başarılı öğrenciler, özel eğitim kurumlarına kazandırılır ve sınav başarısı teşvik edilir. Bursluluk sınavları ailelerin üzerindeki yükü de ciddi ölçüde azaltıyor. Ankara özel okul bursluluk sınavları öğrencilere çeşitli sürprizler sunuyor. Katılan tüm öğrenciler bu sürprizlerden belli ölçüde yararlanıyor; fakat asıl amaç başarılı öğrencileri ortaya çıkarabilmek.

Ankara Bursluluk Sınavları Ne Zaman?

Her özel lise resmi olarak bursluluk sınavı organize eder. Bu sınavların tarihleri özel okullara göre değişkenlik gösterir. Genelde senede iki defa organze edilen bursluluk sınavları öğrencilere büyük bir fırsat sunar. %100’e varan burs fırsatları için devlet teşviki de söz konusudur.  Başarılı öğrencilerin burs bedellerini son yıllarda belli ölçüde devlet karşılamaktadır.  Bu durum Ankara özel okul bursluluk sınavları konusundaki ilgiyi ciddi ölçüde arttırmış durumda. Ortadoğu Fen Koleji bursluluk sınavlarına başkentte müthiş bir ilgi söz konusu. Bilgi ve kayıt için mutlaka eğitim kurumumuzla iletişim kurun.

Bir önceki yazımız olan Ankara Özel Lise Yorumları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by