Ankara Özel Liseler Yüzdelik Dilimleri

Ankara Özel Liseler Yüzdelik Dilimleri

Ankara Özel Liseler Yüzdelik Dilimleri

Rekabet insan yaşamının olduğu her alanda mevcut. Nitekim bu durum özel okullar için de geçerli. Ülkemizin göz bebeği Ankara’da da birden çok özel okul bulunuyor ve doğal olarak her sene Ankara özel liseler yüzdelik dilimleri çok merak ediliyor.

2018-2019 Yılı Özel Okullar İçin Yüzdelik Oranları

Ankara özel liseler yüzdelik dilimleri EYP ve EDP olarak açıklanmış durumdadır.  Yüzdelik dilimleri ne demektir sorusuna verilebilecek yanıt ise şu şekildedir. Bilindiği üzere liselere giriş sınavı ile öğrenci alınıyor.

Bu sınavlarda her okulun yüzdelik dilimi açıklanıyor ve bu yüzdelik dilimine göre öğrenciler o okullara yerleştiriliyor. Biraz kafa karıştıran bir kavram olmakla beraber öğrencinin aldığı sınav puanından çok girmek istediği okulun yüzdelik dilimine uygun bir puan alınmış mı ona bakılıyor.   Yani daha net bir biçimde ifade etmek gerekir ise öğrencinin aldığı puanın okulun yüzdelik dilimi içinde olması gerekiyor. Okulların yüzdelik dilimi ise birçok değişik parametreye bağlı olarak değişiyor. Vermiş olduğu eğitim, bünyesinde yer alan öğretmen kadrosu, okulun başarı durumu ( üniversite sınav sonuçlarında) sosyal olanakları gibi birçok parametreye bağlı olarak değişiyor. 2009 yılında kurulan Özel Ortadoğu Fen Lisesi Anadolu Lisesi son yıllarda giderek yükselen yüzdelik dilim artışı dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda ve okulun farklı bölümlerine çok ciddi talepler var.

Özel Ortadoğu Fen Lisesi Hakkında

Özel Ortadoğu Fen Lisesi Anadolu Lisesi olarak eğitim vermekte Ankara’da Kızılay’da Eryaman’da Batıkent’te şubeleri olan bir okuldur. Alanında kurulduğu yıldan bugüne yani 9 yıldır son derece özel ve çağdaş bir eğitim veren kurumdur. Bu noktada da Ankara özel liseler yüzdelik dilimleri içinde ayrı bir yere koymak gerekir. Zaten geldiği nokta üstte de belirtildiği gibi görünür bir hale gelmiştir. Fen Lisesi olarak çok geniş olanakları olan bir okul olup tamamen dünya bilimsel literatürüne uygun olarak eğitim veren çağdaş ve öncü bir okuldur. Okulun çok değişik olanakları olduğu gibi burslu olarak okuma olanağı da mevcuttur.  Yaz kampı, hafıza eğitimi öğrenciyi hayata hazırlayan çok değişik eğitimlerin de verildiği çok özel bir kurumdur.

Bir önceki yazımız olan Ankara Özel Lise Taban Puanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by