Ortadoğu Fen – Anadolu Lisesi

Ortadoğu Fen Anadolu Lisesi olarak, eğitim dünyasındaki yolculuğumuza 2008 yılında başladık. Yaklaşık 10 yılı arkamızda bıraktığımız şu günlerde, aynı heyecanı ve enerjiyi koruyor oluşumuz, bizler için en büyük zenginliktir. “Odtülüler” çatısı altında kurduğumuz Ortadoğu Fen Koleji, ezberleri bozan, çağdaş, dinamikleri yakalamaya çalışan ve her daim öncü bir kurum olmayı hedefledi. Kuruluş yıllarımızdan bugüne dek kendi alanında uzman olan eğitimcileri, profesyonel bir çalışma atmosferiyle birleştirmeye çalıştık. Türkiye’nin başkenti Ankara’da hizmet veren kolejimiz; ortaokul, lise, mezun programı ya da TEOG programı gibi pek çok farklı düzeyde eğitim vermektedir.

Kolejimiz, kurulduğu ilk günden bu yana eğitim metotlarında klasik kalıpları kırmayı başarmış ve tüm dersleri bilimin gölgesinde şekillendirmiştir. Çocuklarımızı, kendi yaşamlarına yön verecek olan sınavlara hazırlarken, onları strese sokacak, kendilerini baskı altında hissettirecek, öz güvenlerini yok edecek bütün handikaplardan sıyrılmalarına zemin hazırlıyoruz. Bu anlamda çocuğu salt ezberci bir anlayışla derslere hapsetmekten ziyade, yaşamın bütün dinamiklerini kucaklayabildiği, sosyal alanlardan kendini izole etmek zorunda kalmadığı bir atmosferin, başarıda ne kadar önemli bir etken olduğunu benimsedik. Pek çok eğitim kurumunda yer almayan koçluk konseptiyle adeta bir devrim yarattık. Bu, öğrencileri bire bir takip edip, gelişimlerini güncel olarak analiz edebilmemizi sağladı. Motivasyonu yüksek tutmaya odaklı olan eğitim anlayışımız, derslerin bir nevi eğlenceyle paralel bir çizgide yer almasına neden oldu.

Bugüne kadar üst düzey üniversitelerde pek çok farklı bölüme öğrenci kazandırmanın onurunu yaşayan Ortadoğu Fen Koleji, bugün ulaştığı noktaya butik bir dershane ile başladı. Ankara Kızılay’da, Karanfil Sokak içinde yer alan ve büyük bir kampüse dönüşen okullarımız; anaokulundan temel liseye dek pek çok birimi kapsıyor. Kolejimiz yürüdüğümüz bu uzun yolculuğun en son halkasıdır. Sadece Ankara’nın değil, tüm ülkemizin şu anda en prestijli kolejlerinden biri olan kolejimizde, veli bilgilendirme sistemi, birebir öğrenci takip, motivasyon, öğrenci koçluğu, yaz kampı, mesleki uygulamalar, sıfırlama tekniği gibi pek çok ayrıcalıklı hizmetle tanışabilirsiniz. Bu aktif eğitim modelini ebeveynlerle birlikte yürüten kolejimiz, son derece olumlu geri dönüşler elde etmiştir.  Laboratuarları, bilişim salonları, özel etüt sınıfları, oyun alanları ve müzik sınıfıyla fark yaratan bir eğitim modeliyle tanışmak ve çocuklarınızı bu anlayışın bir parçası haline getirmek istiyorsanız, bize mail, telefon ya da sosyal medya üzerinden ulaşmanız yeterli olacaktır.

Geri Dönüşleriniz Bizim İçin Önemli

img

Sizlerden gelen geri dönüşleri en kısa sürede değerlendiriyoruz ve en uygun şekilde bizlerde elimizden geldiğince geliştirerek projenizi ya da önerinizi hayata geçiriyoruz.

Ortadoğu Fen Anadolu Lisesi

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by