Mezun Sınıf Eğitimi

Mezun Sınıf Eğitimi

Geleneksel eğitim kalıplarından kurtulan her eğitim kurumu bir şekilde frakını ortaya koymayı başarıyor. Bu da doğal olarak hem öğrencilerin kişisel gelişimlerine hem de sınavlarına olduğu gibi yansıyor. Ortadoğu Fen Koleji, eğitim alanında her zaman çağdaş çizgileri yakalamayı amaçlamış bir kurumdur. Bu yüzden baskı ve otoriteden ziyade, öğrencilerin içlerinden gelecek şekilde okulu sevebilecekleri bir ortamı hazırlamaya çalışır. 9 yıldır bu konuda oldukça iyi meyveler veren Ortadoğu Fen Koleji ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri, kendine has eğitim metotlarıyla, sadece sınava değil aynı zamanda yaşama da hazırlamaktadır. İyi bir öğrenci kadar iyi bir birey yetiştirmenin de ne denli önemli olduğunun farkında olan kolej, mezun durumdaki öğrenciler için de özel sınıflar açıyor. Mezun sınıf eğitimi, okulları devam eden öğrencilere kıyasla çok daha şanslı biri programdır. Çünkü doğrudan sınavlara odaklanılır ve motivasyon düzeyi çok daha üst düzeydedir.

Mezun sınıf eğitimi kamp sisteminin haricinde sıfırlama tekniği, takip sistemi ve koçluk sistemiyle güçlendirilmektedir. Temel amaç öğrenciyi, kendini baskı altında hissetmeden en doğru şekilde sınavlarına hazırlamaktır. Söz konusu sene sınava giren ancak tatmin edici bir puan alamayan öğrenci, mezun sınıf eğitimi kapsamında eğitim görür. İlk senede yaşanan hayal kırıklığının çocuk üzerinde bir öz güven düşüklüğüne yol açmaması gerekir. Bu tip durumlar başarının önündeki en önemli engellerden bir tanesidir. Eğitimcilerimiz öğrencilerimize bu bilinçle yaklaşmakta, başarısızlık karşısında motivasyonlarını kaybetmemeleri için gereken desteği sunmaktadır. Zaten motivasyon ve disiplin, Ortadoğu Fen Koleji’ni en net şekilde özetleyen sözcüklerdir.

Bu eğitim modeli 5+1 gün şeklinde devam eder. Temel olarak tekrarlı bir eğitim modelinin benimsendiği program, çok başarılı sonuçlar yaratmaktadır. Öyle ki Ortadoğu Fen Koleji sene başında, bir önceki sınava kıyasla en az 60 puanlık bir artışı garanti edecek kadar iddialıdır. Bu noktada öğrencilerin evlerindeki çalışma düzeni ve programları bile kolej tarafından organize edilir. Dolayısıyla eğitim sadece dört duvarın içine hapsolmuyor. Öğrencinin sene boyunca tüm davranışları, yönelimleri, performansı, eksiklikleri, tekrarları gözetim altında tutulmaktadır. Bu programda, öğrencilerin en büyük sorunu olan istikrar ve disiplin sorunu, işinde ustalaşmış eğitimciler sayesinde büyük ölçüde ortadan kalkıyor.

Bir önceki yazımız olan Sıfırlama Tekniği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by