Öğrenci Etüt Sistemi

ozel lise etüt

Ortadoğu Fen Koleji, kurulduğu ilk günden bu yana öğrencilere bilimin ışığında, ayrıcalıklı hizmetler sunmaktan geri durmamıştır. Eğitim modeliyle her daim fark yaratan Ortadoğu Fen Koleji’nin en önemli hizmetlerinden bir tanesi de öğrenci etüt sistemidir. Öğrenci etüt sistemi ile öğrenciler standart olarak gördükleri dersleri pekiştirmektedir. Bu etüt tamamen öğrenci ve öğretmen arasında, bire bir formatında gerçekleşir. Hangi düzeyde olursa olsun öğrencilerin etüt sisteminden faydalanma hakları bulunmaktadır. Her öğrenci arzu ettiği öğretmene bu anlamda yönelmekte serbesttir. Koleje ait sistemde öğrencilerin bilgileri geniş bir havuzda tutulmaktadır. Öğrencileri bu bilgilerden yararlanarak etüt programlarını organize edebilmektedir. Gerek etütleri gerekse de saat ve hoca bilgilerini online şekilde takip etmek mümkündür. Aynı şekilde öğretmenler de kendilerinden etüt talep eden öğrencilere ait bildirimleri güncel olarak takip edebilir.

Öğrenci etüt sistemi temel olarak öğrencilerin düzeylerini yukarıya çekmek, motivasyonlarını diri tutmak ve eksik kaldıkları alanları doldurabilmek amacıyla uygulanan evrensel bir formüldür. Ortadoğu Fen Koleji öğretmenleri neredeyse bütün enerjilerini ve mesailerini bu etütlere ayırmakta, bu anlamda öğrencilerin gelişimi için büyük bir fedakarlık ortaya koymaktadır. Öğrenci etüt sistemi sözel ve sayısal olmak üzere iki gruba ayrılır. Bilhassa sayısal grupta, matematik başta olmak üzere kimya, fizik ya da biyoloji gibi alanlarda yoğun bir etüt talebi söz konusudur. Bu tip ağır dersleri sadece derslerde dinlemek çoğu zaman başarı için yeterli değildir. Etüt sistemi, öğrencileri ekstra bir performansa zorlar ve da genel anlamda çok pozitif sonuç doğurur. Çünkü kendisine bire bir ders verilen bir öğrenci, odaklanma sorunu yaşamaz. Anlatılan derse doğrudan motive olması daha kolaydır. Derslerini etüt programları ile zenginleştiren öğrencilerin her daim çok daha başarılı olduğu kabul edilen bir gerçektir.

Fen Ortadoğu Koleji zekanın bütün eğilimlerine saygı duyar ve çocuğun temel eğilimlerine alan yaratır. Bu anlamda öğrenci kendisini hangi alanda geliştirmek istiyorsa göreve hazırdır. Etütler her zaman öğrencilerin kendilerini çok özel hissetmelerini sağlar.  Etütler ayrıca soru çözme kabiliyetlerini geliştirir. Okulla olan bağı güçlenir ve öte yandan da daha sosyal bir birey olur. Etüt almaya başladıktan sonra öğrencilerin sınav notlarında çok bariz bir yükseliş söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan Veli Bilgilendirme Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by