Öğrenci Takip Sistemi

Öğrenci Takip Sistemi

Eğitim dünyasında kısa süre içinde öncü olmayı başaran Ortadoğu Fen Koleji, başarısını şeffaf bilgi paylaşımına borçlu diyebiliriz. Kurulduğu ilk yıldan bugüne kadar her daim, bilgiyi ebeveynlerle ve öğrencinin kendisiyle çok hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşan Ortadoğu Fen Koleji, bu yönüyle büyük takdir topluyor. Çünkü her anne baba için çocuklarının gelişimini rutin şekilde takip edebilmek son derece önemlidir. Bu tip bilgi akışları olası problemlere karşı çok daha hızlı bir şekilde müdahale edilmesini sağlıyor. Öğrenci takip sistemi bu anlamda her türlü analizi ve bilgi transferini kapsayan bir sistemdir demek mümkün.

Kolej içinde verilen notlar, yapılan sınavlar, testler, raporlar vs çok hızlı bir şekilde güncellenmekte ve sisteme aktarılmaktadır. Bu velilerin öğretmenlerle birlikte hareket etmesine olanak sağlar. Her iki taraf da öğrencinin problemlerine içeriden müdahalede bulunabilme şansına sahip olur. Bu, olası vakit kayıplarının da hızlı bir şekilde önüne geçen bir uygulamadır. Öğrenci takip sistemi, daha çok öznel ya da kişisel değil, tarafsız, nesnel bilgilerden oluşur. Bu sayede yoruma açık olan, öğrenciyi rencide edecek herhangi bir bilgi akışı oluşmaz. Ortadoğu Fen Koleji, eğitimi kontrollü bir biçimde sürdürmek adına bu ve benzer bilgilendirme sistemlerini oldukça önemsemektedir. Olumsuz alışkanlıklar, belli bir süre sonra onarılamaz bir noktaya ulaşabilir, bu anlamda öğrencilerde yaşanan duraksamalar ya da gerilemeler, çok hızlı bir şekilde analiz edilmeli ve çözüm üretilmelidir.

Öğrenci takip sistemi tam anlamıyla bu mantıktan hareket eder.  Bu sistemin varlığı öğrencinin motivasyonunu arttırır ve bu sayede çok daha dikkatli adımlar atmasını sağlar. Burada öğretmenler kadar velilere de çok önemli bir sorumluluk düşüyor. Takip sistemindeki bilgileri incelemekten ziyade, çözüm odaklı hareket etmeleri ve öğretmenlerle işbirliği içinde olmaları önemlidir. Çocuğa evde zevkle ders çalışması, okula karşı motive olması adına uygun fiziki koşulların sağlanması gerekir. Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve bunların gözlem yoluyla takip edilmesi önemlidir. Ortadoğu Fen Koleji, buna benzer pek çok sistemle internet üzerinden hem öğrenciyi hem de veliyi bilgilendirmeye ilerleyen eğitim sezonlarında da devam edecektir. Kolej, patenti alınmış yeni ve çağdaş sistemlerle eğitim alanında öncü olmayı sürdürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Öğrenci Etüt Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by