Özel Lise YKS Hazırlık

Özel Lise YKS Hazırlık

Bugün YKS olarak bildiğimiz sınav, geçmişteki LYS ve YGS’nin yerine alternatif olarak sunulan bir sınav modelidir. Sınav sistemleri son yıllarda ülkemizde ne yazık ki sıklıkla değişiyor ve öğrenciler bunlara bir anda adapte olmakta zorlanıyorlar. Yeni sınav sistemlerine adapte olmak için en ideal çözümlerden bir tanesi de dershane, özel okul ya da kolej tipi eğitimlerdir. Ortadoğu Fen Koleji bu anlamda çocukların en güncel sınav sistemlerine hızlı bir şekilde alışmasına aracılık ediyor. Geçmişte LYS ve YGS ile, bundan sonra da YKS Hazırlık sınıflarımızla üst düzey bir eğitim modeli sunmaktayız. Ortadoğu koleji, ortaöğretim ve lise düzeyindeki öğrencilere motivasyonu, disiplini aşılayarak özgün bir eğitim modeli sunmaktadır. Çocukları sosyal yaşamdan koparmadan, öz güvenlerini ve morallerini yüksek tutarak, bilgiye keyifli bir şekilde ulaşması sağlanmaktadır. Ankara’nın en iyi eğitim kurumu olan Ortadoğu Fen Koleji, yaklaşık 9 seneden bu yana hizmet vermektedir.

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) çocukları geleceğe hazırlayan son derece kritik bir sınavdır. Bu sınava çocuklarımızı hazırlarken bütün kişisel raporlamaları şeffaf bir şekilde takip edebilir, çocuğunuzdaki gelişimi görebilirsiniz. YKS hazırlık sınıfları, üzerinde en çok emek verilen sınıflar arasındadır.   YKS bugün itibariyle iki oturum şeklinde gerçekleşiyor. Bu oturumlar TYT ve AYT olarak adlandırılıyor. Temel Yeterlilik Sınavı anlamına gelen TYT 120 soru barındırıyor. Bu testte Fen, Türkçe, Matematik ve Sosyal Bilimler gibi 4 temel alan söz konusu. 120 soru büyük ölçüde öğrencilerin temel düzeylerini saptamaya yöneliktir. Bu testlerde başarılı olmak adına konu anlatımlarının tamamlanması şarttır.

Yaz kampları YKS Hazırlık süreçlerinin başlangıç aşamasıdır. Burada aynı zamanda, kısa bir süre sonra sınava girmek üzere olan öğrenciler motive edilir. Her iki sınavda da öğrencilerimizin başarılı olması adına yoğun bir eğitim söz konusudur. Alan Yeterliliğini ölçen AYT sınavı ise YKS’nin ikinci ayağını oluşturur. Burada da toplamda 5 test bulunur ve bu teste içinde yabancı dil de dahildir. Yabancı dil sınavları genelde aynı gün değil de başka bir zamanda gerçekleşir. Buradaki testler 40’ar sorudan oluşur. Barajı geçmek için oturumun ilk ayağından minimum 150, ikinci ayağından ise 180 almak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Mezun Sınıf Eğitimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by