Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi

2007 senesinden bu yana kullanılmakta olan veli bilgilendirme sistemi, eğitim alanında adeta bir devrim niteliğindedir. Bu sayede ebeveynler her düzeyde eğitim gören çocuklarının, derslerini ve güncel notlarını, öte yandan devamsızlık durumlarını kontrol edebiliyor. Ortadoğu Fen Koleji’nde bu sistem, SMS ve yazılım aracılığı ile işliyor. Öğrencilerimizin anne babaları, diledikleri zaman sisteme gerekli temel bilgilerle giriş yapabilir. Veli bilgilendirme sistemi ayrıca mobil cihazlarla da uyumu olarak çalışabilmektedir. Dilerseniz kendi telefonunuza yükleyebilir, bilgileri telefonunuz üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Bu sistem, Ortadoğu Fen Koleji’nin ne kadar şeffaf bir eğitim modeli sunduğunun açık bir göstergesidir. Çocuğunuza dair kafanızda en ufak bir soru işaretinin kalmayacağı veli bilgilendirme sistemiyle, pek çok işlem gerçekleştirmeniz mümkün.

Sisteme girdiğinizde çocuğunuzun o dönem hangi dersten hangi sınavlara girdiğini, bu sınavlardan ne kadar puan aldığını, sözlü ve yazılı notların ne düzeyde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bu arada çocuğunuzun o dönemki ders programını da veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrenebilirsiniz.  Hangi dersin saat kaçta başladığını, saat kaçta sona erdiğini, hangi derslere hangi öğretmenlerin girdiğini tek tek, şeffaf şekilde bu sistem içinde öğrenebilirsiniz. Karneleri öğrenmek için en son güne kadar beklemenize hiç gerek yok, çocuğunuzun karne sonuçlarını da günler öncesinden öğrenmeniz olası. Bu sistemin en güzel taraflarından bir tanesi  de çocukların olası devamsızlık durumlarını gün gün raporluyor oluşudur. Geçmişte, bu sistemin aktif olmadığı zamanlarda bazı çocuklar,, bu durumu istismar edebiliyordu. Pek çok anne baba, okuldan yavaş yavaş kopmaya, uzaklaşmaya başlayan çocuklarını takip edememekteydi. Bu sistem, her türlü soruna daha erken müdahalede bulunmanıza olanak tanıyor.

Çocukların yalan söyleme reflekslerini de ortadan kaldıran bu sisteme sizin dışınızda hiç kimse giriş yapamaz. Çocuğunuzun okul numarası ve kimlik numarası ile giriş yapabilirsiniz. Bu tip bilgileri bir başkasıyla paylaşmamaya özen gösterin. Ortadoğu Fen Koleji’nin bilgilendirme sistemi her daim günceldir. Pek çok okulda bu sistem hızlı bir şekilde güncellenmediği için veliler çeşitli şikayetlerde bulunabiliyor. Oysa okulumuza ait bilgilendirme sisteminde herhangi bir teknik sorunla karşılaşma olasılığınız yoktur. Bütün bilgiler günlük düzenli olarak girilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Motivasyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by