Yaz Kampı

Yaz Kampı

Öğrencileri sadece teorik derslerin içine hapsetmek, asla bizim eğitim anlayışımızın bir ürünü değildir. Ankara Ortadoğu Fen Koleji olarak, çocukların eğitim gördükleri süreçlerde, sosyal yaşamın gerisinde kalmamaları gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan araştırmalar da zaten kendini yaşamsal alanlardan izole eden çocukların, görece daha başarısız olduğunu gösteriyor. Bu belki kısa vadede sınavlar üzerinde etkili bile olsa, uzun vadede çocuğa fayda sağlamayacak bir unsurdur.

Ortadoğu Fen Koleji olarak çocuklara ezberci bir anlayışla eğitim verme taraftarı değiliz. Bunu pratik düzeyde başarmak için gerek kolej içinde gerekse de kolej dışında pek çok yaratıcı aktivite geliştiriyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz ve her sezon sonu kolektif biçimde organize ettiğimiz etkinliklerden bir tanesi de yaz kampı diyebiliriz.

Geleneksel yaz kampı okullarımızda, çeşitli birimlerde eğitim gören bütün çocuklarımızı ortak bir çatı altında buluşturur. Temel amacımız, Mayıs/Haziran aylarına yayılmış olan çok kritik sınavlar öncesinde çocuklarımıza moral depolamaktır. Bugüne dek düzenlediğimiz yaz kamplarında eğitimcilerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizle bir arada olduk ve bu birliktelikten harika anılar devşirdik. Sınav zamanları yaklaştığında çocuklar üzerinde kaldıramayacakları bir yük ve stres oluşmaya başlar. Bu tip baskılar çocuğun üzerinde her daim olumsuz sonuçlar yaratır. Düzenlediğimiz yaz kampı ile en azından bir nebze de olsa çocukların bu psikolojiden uzaklaşmalarını amaçlıyoruz.

Bu kampların ne kadar iyi sonuç verdiğini, hemen sonrasında gerçekleşen sınavlardan gayet iyi anlayabiliyoruz. Öğrenme eylemi, sosyal yaşamdan kopuk ya da bağımsız bir durum değildir. Eğitimi sadece dört duvarın arasında sıkıştıran bir kolej olmadığımız için bu tip etkinlikleri her daim çok önemsiyoruz. Bütün bir sene boyunca sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin bu kampı sonuna dek hak ettiğini düşünüyoruz.

Yaz kamplarında, güneşi hep birlikte karşılıyoruz, uçurtmalar uçuruyoruz, oyunlar oynuyoruz, doğayla iç içe olmanın coşkusunu yaşıyoruz. Kamplarımızda çocuklarımızla birlikte olan özel eğitimcilerimiz, onları sınavlarına kaygıdan arınmış şekilde hazırlıyor. Yaz kamplarımız öğrencisiyle, eğitimcisiyle, ebeveynleriyle ne kadar büyük bir aile olduğumuz gerçeğini bir kez daha bizlere hatırlatıyor. Bizlere ulaşarak yaz kamplarımız hakkında detaylı şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ortadoğu Fen

  You must be logged in to post a comment

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  Powered by